Stiliaus konsultacijos – išskirtinei progai ar kasdienybei?

Autorius: Justina Čenkutė

Nors stilisto – kūrėjo profesija atsiradusi apie XX amžiaus aštuntą dešimtmetį iki šių dienų yra manoma, kad tai tik išskirtinių progų ar garsenybių dažnai naudojama paslauga. Stilistė iš Olandijos, Tammy Parish atliko apklausą, kurios metu apklausė 19 respondentų apie investavimą į stilisto konsultacijos paslaugą, iš kurių: 7 atsakė, kad tai protinga investicija, 4 mano, kad tai pinigų švaistymas, o 8 galvoja, kad tai tik žymių žmonių naudojama paslauga. Padiskutuokime, kodėl reikėtų permąstyti pastarųjų atsakymus.

Pradėkime nuo pradžių, „matymas pirmiau už žodžius“. (2019) Kad ir kaip norėtume vertinti žmogų pagal jo vertybes, išsilavinimą ar geranoriškumą – visų šių savybių galime net nesužinoti dėl to, kad netinkamai pasirinkta apranga komunikuos visai kitą žinutę. Taip, apranga tiesiogiai  veikia ne tik dėvinčio asmens, bet ir aplinkinių būseną, daro įtaką bei lemia pirmąjį įspūdį apie asmenybę. Svarbu paminėti, kad savo apranga individas gali ir manipuliuoti pašnekovą, paprasčiau vykdyti įtaigą, leisti daryti tam tikras prielaidas. Visas šias subtilybes išmanyti yra atskiras mokslas, kurį išmano stilistai ir padeda tinkamai save pristatyti kasdienybėje.

Kitas galingas ginklas – įvaizdžio derinimas su bendravimo įgūdžiais. Tyrimai atskleidžia, kad šios kombinacijos tinkamas sąskambis paveikia ne tik kitų suvokimą apie Jus, bet ir Jų elgesį su Jumis. Drabužiai ir bendravimo įgūdžiai lemia, ar kiti įvykdys Jūsų prašymą, patikės Jums informaciją, suteiks Jums prieigą prie sprendimų priėmimų, mokės Jums tam tikrą atlyginimą ar pasamdys Jus ir ar pirks Jūsų produktus bei paslaugas. (2014) Kartais, Jūsų apranga gali būti lemiamas atsakymas išsakytai kalbai ar siūlymui priimti vienus ar  kitus sprendimus. Drabužių derinys gali patvirtinti arba priešingai – paneigti tam tikras Jūsų išsakytas mintis. Taigi, renkantis vieną ar kitą drabužių derinį konsultuokitės su specialistais, kurie padės vykdyti tinkamą komunikaciją išvaizda ­– taip išvengsite nesusipratimų.

Paskutinis, bet nemažiau svarbus aspektas – ne tik laiko, bet ir finansų taupymas. Neretai praleidžiame valandų valandas vaikščiodami po parduotuves ieškodami to tobulo drabužių derinio, jį pasimatavę neretai liekame nusivylę prasta kokybe, galbūt figūrai ne iki galo tinkančiu drabužio kirpimu. Ieškant drabužių internete akys raibsta nuo pasirinkimo galimybių, tačiau sudvejojame kokį dydį ar spalvą pasirinkti, pradedame svarstyti ar šis gaminys tiks jau prie esamo garderobo. Apsipirkinėdami vieni, žmonės linkę išleisti daugiau pinigų, kadangi perka pilną įvaizdį, bet reiktų pagalvoti, galbūt naujosios kelnės tiks prie senųjų laisvalaikio batų? Visus šiuos klausimus ir kitas dvejones gali išspręsti stilistai. Jų darbas yra ne tik sukurti tobulą drabužių derinį, kuriuo vilkėdamas būsite stilingas, bet ir jausitės savimi.

Dėvėkite drabužius atsakingai, kadangi tai, ką dėvite, ne tik parodo, kas esate kitų mintyse, bet ir daro įtaką jūsų karjeros pažangai. Nebijokite rinktis stilisto paslaugų, jos taip pat gali būti įvairios, kaip ir proga, kuriai ruošiatės. Nuo išsamios online konsultacijos, iki spintos revizijos, naujų pirkinių sąrašo ar kasdienio patarimo – visos konsultacijų formos. Nepamirškite, kad tai ką dėvite ir esate Jūs!

 

Šaltiniai:

Smith, Jacquelyn. 2014. „Here’s How Your Clothing Affects Your Success”. Insider.

2021. The Clothing Compass.

Skerstonas, Eugenijus. 2018. Prabanga Mada Stilius.

Berger, John, Mike Dibb, Sven Blomber, Chris Fox ir Richard Hollis. 2019. Kaip menas moko matyti. Vilnius: LATGA.

 

 

StiliuSOS
Logo
Enable registration in settings - general
[]