Sausa oda ir išsausėjusi: kaip atskirti ir kaip jai padėti?

Retai susimąstome, kad sausa oda nuo išsausėjusios skiriasi, dėl odai tinkančios priežiūros išsiaiškinti jos tikrąją būklę labai svarbu.

Dažnai painiojame sausą odą su išsausėjusia, atrodo, ir vienai, ir kitai būdingas tempimo pojūtis, sausas, kartais net skilinėjantis paviršius, papilkėjęs atspalvis. Tačiau sausa oda nuo išsausėjusios skiriasi, dėl odai tinkančios priežiūros išsiaiškinti jos tikrąją būklę labai svarbu.

Sausa oda

Sausa oda – ne pasekmė, o vienas odos tipų, be sausos odos tipo egzistuoja dar trys: riebi, mišri ir jautri. Sausai odai labiausiai trūksta sebumo, kurį išskiria odoje esančios liaukos, riebiosios medžiagos stoka lemia nuolatinį sausumo pojūtį, jis jaučiamas net ir pasitepus drėkinamuoju kremu. Turintys sausos odos tipą neretai susiduria ir su padidėjusiu odos jautrumu, tai apsunkina odos priežiūrą, nes priemones reikia rinktis ypač akylai.

 

Sausa oda, kaip ir kiti odos tipai, turi tiek pranašumų, tiek trūkumų. Šio tipo oda nėra linkusi spuoguotis, o poros kemšasi mažiau, tačiau sausoje odoje greičiau išryškėja raukšlelės, oda greičiau vysta ir glemba. Tiems, kurių oda yra sausos tipo, labai svarbu nuolat ją drėkinti ir maitinti, atkreipti dėmesį ne tik į tinkamas kosmetikos priemones, bet ir mitybą, vartoti pakankamai skysčių.

 

Sausos odos priežiūra

1. Odą patariama valyti su pieneliu arba losjonu, nes šios priemonės ne tik efektyviai pašalina makiažą bei nešvarumus, bet ir minkština, drėkina, maitina odą.

 

2. Sausą odą rekomenduojama šveisti 2-3 kartus per savaitę, nes negyvos ląstelės jos paviršiuje sluoksniuojasi greitai, trukdo odai atsinaujinti ir prasiskverbti drėkinamosioms bei maitinamosioms priemonėms.
3. Po odos valymo arba šveitimo siūloma ją nuvalyti toniku, o paskui drėkinančia esencija. Tonikas pašalina nešvarumų likučius, atkuria pH balansą, drėkinamoji esencija paruošia odą serumui ar kremui, kad šios priemonės įsigertų efektyviau.
4. Viena svarbiausių priežiūros priemonių turintiems sausos odos tipą – giliau veikiantis drėkinamasis serumas. Ypač tiktų vitaminu E praturtintas serumas, šis vitaminas intensyviai ir ilgai drėkina bei maitina odą.
5. Kadangi sausai odai trūksta riebiosios medžiagos, priežiūrai tiktų naudoti kosmetinį aliejų, pavyzdžiui, kininių simonsidijų, rožių žiedlapių, kokosų. Aliejų reikėtų tepti ant drėgnos odos, tada jis efektyviau įsigers ir neliks tik paviršiuje.
6. Po dušo kūną būtina ištepti maitinančiu losjonu arba kūno aliejumi, taip pat sausai odai labiau tinka ne dušo želė, o dušo aliejus – nesausina odos ir jau prausimosi metu ją maitina.

 

Išsausėjusi oda

Išsausėjusi arba dehidratuota oda – laikina būklė, dažniausiai ją lemia skysčių trūkumas organizme, po valymo tokia oda atrodo sausa, atsiranda išsausėjusių plotelių, kurie pradeda luptis. Išsausėti oda gali ir dėl per didelio natrio kiekio organizme, per dažnai valgomų perdirbtų maisto produktų ar žalingų UV saulės spindulių.

 

Dehidratavusi oda, stengdamasi išlaikyti daugiau drėgmės, išskiria per daug sebumo, dėl to ji tampa riebesnė, blizgi, deja, išsausėję ploteliai nedingsta. Odos dehodratacija ypač nemalonus reiškinys tiems, kurių odos tipas riebus. Tokiu atveju, padidėjus sebumo gamybai, poros užsikemša, prasideda uždegiminiai procesai ir atsiranda spuogelių, bėrimų.

 

Išsausėjusios odos priežiūra

1. Dehidratavusios odos valymui tinka micelinis vanduo, praturtintas vitaminu C. Jeigu makiažą nuvalyti sunkiau, verta pamėginti specialiai valymui skirtą aliejų, kuris efektyviau tirpina makiažą, ypač atsparų vandeniui.

2. Kad būtų pašalinti visi nešvarumai, veidą reikėtų nuprausti specialia odą valančia žele. Ši pašalina ne tik nešvarumus, bet ir aliejaus likučius.

3. Odai atgaivinti ir sudrėkinti po prausimo procedūros tiktų tonikas ir intensyviai bei ilgai drėkinanti esencija.

4. Kita svarbi priemonė – sebumo gamybą reguliuojantis drėkiklis, šį patariama tepti riebiausioje veido vietoje – T zonoje (kaktos, nosies ir smakro sritys).

Pagr. nuotrauka – „Max Mara“ 2018 m. vasara, mados namų archyo nuotr.

StiliuSOS
Logo
Atstatyti slaptažodį
[]