Viena ryškiausių sezono tendencijų – spalviniai blokai

Pavasarį liūdėti neteks, nes tendencijose įsitaiso ne tik sodrios mažorinės spalvos, bet ir kontrastingi jų deriniai. Pasiruoškite pakylėtos nuotaikos pliūpsniui!

Titulinis / Blogas / Viena ryškiausių sezono tendencijų – spalviniai blokai

Spalvų blokai į pavasario drabužines įsisuka skardžiai pranešdami, kad vasariškos linksmybės jau visai čia pat. Saldi medaus geltona ir balta, plytų raudona ir giedro dangaus mėlyna arba apelsinų raudona ir vaiski rožinė – kontrastingi spalviniai duetai neleis nuobodžiauti ragindami išlipti iš juodų derinių liūno. Naujose pavasario kolekcijose žvilgsnius traukia neutralios spalvos suknelės su ryškiaspalviais įdurais šonuose, megztiniai, sumegzti iš skirtingų spalvų juostų, spalvomis tarsi per pusę perskelti kelnių ar sijonų kostiumėliai, iš skirtingų spalvų odos sudurtos rankinės ir bateliai – juos ypač pamėgo stilingosios Paryžiaus gatvių praeivės.

Dėlionės

 

Blokus šį sezoną dizaineriai dėlioja įvairiai, nuo griežtų geometrinių figūrų iki detalių, atkartojančių banguojančius kūno linkius. Tačiau, jei norite įsigyti rūbą madingiausiu spalviniu piešiniu, ieškokite dalyto per pusę vertikaliai. Tai gali būti kelnės, kurių viena klešnė tamsiai pilka, o kita – balkšva (garsenybės itin pamėgo tokius Thomo Browne’o kuriamus kostiumus), pusiau geltona, pusiau juoda suknelė arba batai iš skirtingų spalvų sudurtais aulais.

Populiarumu neatsilieka ir drabužiai spalvotais įdurais ties šonais, nuo suknelių, kelnių, prigludusių megztinių iki vientisų maudymosi kostiumėlių. Taip sukonstruoti rūbai ypač tinka norinčioms pakoreguoti kūno linkius, nes liaunina ir tarsi viršun ištempia figūrą. Atkreipkite dėmesį ir į spalvines įstrižaines. Įžambiai sujungti spalvų blokai suteikia drabužiams ir aksesuarams modernumo, neretai tokiuose deriniuose dominuoja viena spalva, o kitos paliekamas tik kampelis, todėl įstrižai dėlioti blokai atrodo subtiliau nei vertikalūs ar horizontalūs.

Spalvų deriniai

 

Britų dizaineriai Christopheris Kane’as ir Victoria Beckham šį sezoną siūlo išmėginti netikėtą ugninės oranžinės, vaiskiai mėlynos ir marsalos (rusvas raudonojo vyno atspalvis) derinį. Iš tokių spalvinių blokų sudėliotų drabužių rasti lengva nebus, paprasčiau jį sukurti suderinus kelis vienspalvius rūbus ir aksesuarus, pavyzdžiui, oranžinė palaidinė, vyšninis sijonas ir mėlyni ilgaauliai

Spalvinių blokų karaliene tituluojama serbė Roksanda Ilincic, išgarsėjusi būtent iš skirtingų spalvų detalių sudėliotais modeliais, ragina prisijaukinti plytų raudonio ir vaiskiai mėlynos derinį, juodą ir garstyčių geltonį, rausvus atspalvius ir sodrią raudoną. Rožinė ir raudona (arba oranžinė) – vienas ekstravagantiškiausių sezono derinių, tokį pavasario kolekcijose pasiūlė ne tik R. Ilincic, bet ir mados namai Msgm, Ports 1961, Marni, Versace.

Ieškančioms derinių, kuriems tendencijų laikinumas nė motais, verta pasidairyti klasikinių variantų. Nauja jėga atgimė smėlio atspalvio (arba dramblio kaulo) ir juodos derinys, daugiausia tokio dueto pavyzdžių pamatysite avalynės skyriuose – nuo elegantiškų aulinukų, balerinų tipo batelių iki vasariškų espadrilių. 

Stilingai atrodys juodos ir įvairių žemės atspalvių arba pudros, pastelinių rausvų atspalvių deriniai. Iš neutralių ir klasikinių spalvų blokų pasiūti drabužiai – universalesni, juos lengva pritaikyti prie kitų, net ir ryškiaspalvių rūbų. 2020 metų pavasario ir vasaros podiumuose populiarūs buvo juodi ir balti drabužiai, tokius pristatė mados pirmūnai Balmain, Sacai, Celine, Max Mara, Valentino, Alexander McQueen ir dar galybė kitų, todėl būtinai savo spintoje palikite vietos ir amžinajai juodai ir baltai klasikai.

 

Straipsnio autorė – Vaidilė M. Vasiliauskaitė

StiliuSOS
Atstatyti slaptažodį