3 interjero klaidos, kurias dažniausiai daro naujakuriai

Laukia namų įrengimo darbai? Žvilgtelėkite – būtent šias tris klaidas dažnai kartoja naujakuriai.

Prieš pasinerdami į namų įrengimo darbus stačia galva, pirmiausiai skirkite laiko skaitiniams ir pasidomėkite, kaip paprasčiau pasiekti norimo rezultato. Galbūt pavyks išvengti kitų daromų klaidų.

Ryškios sienos

Kol kambarys dar neapstatytas baldais, jį perdažyti nėra sunki užduotis, tačiau namuose jau įsikūrus tai padaryti nebus lengva. Kambario iškraustymas užima daug brangaus laiko, papildomai kainuoja, be to, reikia turėti vietą, kur galėtumėte sandėliuoti daiktus, kur galėtumėte persikraustyti, kol vyks darbai. Todėl neskubėkite prieš įsikurdami dažyti sienų ryškiomis ar kaprizingomis spalvomis, nes po kurio laiko tokio sprendimo galite gailėtis. Pirmiausia įvertinkite, kokiais kitais būdais norimas spalvas galėtumėte įtraukti į interjerą. Pavyzdžiui, yra galimybė rinktis spalvingas interjero detales, kurias panorus būtų paprasčiau pakeisti. Pasvarstykite apie raštuotą namų tekstilę, kilimus, pagalvėles, užuolaidas, taip pat apie spalvingus meno dirbinius (galbūt patys nutapysite paveikslą) ar nedidelius baldus, tokius kaip spintelė, kėdė, krėslas, kavos stalelis. Visa tai gali tapti stilinga ryškia detale. Kai spalva pabos, nedidelius daiktus galėsite perdekoruoti ar tiesiog pakeisti kitais.

Ruošdamiesi dažyti namų sienas, gerai ištyrinėkite spalvinę paletę: kokie atspalviai kambariui suteikia šilumos ar šaldo, kokie kuria ramią nuotaiką arba energizuoja, kokie padeda vizualiai praplėsti erdvę, o kokie priešingai – mažina erdvumą. Taip pat atminkite, kad vienaip dažai atrodo spalvų paletėje ir visai kitaip užtepti ant sienos. Todėl prieš įsigydami reikiamą kiekį dažų, būtinai nusipirkite kelias nedideles skirtingų atspalvių skardines pasibandyti, kuri spalva ant sienų atrodys geriausiai.

Per mažai „kvėpuojančios“ erdvės

Dažnai kuriantiems namų interjerą norisi užpildyti kiekvieną kampelį, kad kiekviename jų būtų tam tikros veiklos zona, tam tikras baldas, interjero detalė ar augalas. Tačiau svarbu nepaskubėti ir neperpildyti sienų paveikslais, spintelių, komodų ir stalų – skulptūrėlėmis, žvakėmis ar knygomis, visos erdvės nuo… iki… neapstatyti baldais. Kambaryje reikia palikti vietų, kurios ilsintų akis, „kvėpuotų“ ir taptų harmoninga atsvara „daiktingoms“ zonoms. Pažiūrėkite į tai ne tik iš stilistinės pusės, bet ir iš praktiškosios – namuose turite judėti laisvai, kad eidami tarp baldų nesijaustumėte tarsi parduotuvėje, nekliūtumėte už krėslų atlošų, gėlių vazonų ar kitų daiktų. Pradėkite kambario planavimą nuo grindų: įvertinkite, kur ir kokio dydžio zonas kursite, kur atsidurs kilimas, kokias ribas jis nubrėš, kaip kambaryje bus judama nuo vienos zonos prie kitos, kaip patogiausia išdėstyti baldus, kad kambarys neprarastų nei erdvumo, nei jaukumo.

Per daug tendencijų

Neretai, kai tik pradedame įsikurti namuose, bandome savo erdvėje apgyvendinti pernelyg daug skirtingų tendencijų. Kartais akis užkliūva už vienos, kartais už kitos, nejučia namai prisipildo skirtingų stilių, dėl kurių erdvė apsunksta, tampa sunku surasti vienijančią jungtį. Stenkitės neįsigyti daiktų pagauti susižavėjimo akimirkos, pirma apsvarstykite, ar daiktas tikrai derės namuose, ar sugebėsite išlaikyti harmoningą visumą. Šioks toks „laukimo laikotarpis“ padės ir sutaupyti – galbūt suprasite, kad pirkinio visai ir nereikia.

StiliuSOS
Logo
Enable registration in settings - general
[]